Drutex Iglo 5
Obraz
Iglo 5 Top
Obraz
Iglo 5
Drutex Iglo 5

Bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej w atrakcyjnej cenie pozwalające znacznie ograniczyć straty ciepła w mieszkaniu.

Nowoczesne okna w systemie Iglo 5 i Iglo 5 Classic to połączenie piękna i funkcjonalności z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie energooszczędności. Dzięki wyrafinowanej stylistyce i nowoczesnej technologii, gwarantują komfort użytkowania oraz niskie rachunki za ogrzewanie zimą i energię elektryczną zużywaną latem przez klimatyzację. Ich podstawowe zalety tkwiące w wysokim poziomie bezpieczeństwa zapewniają spokój dla Ciebie i Twojej rodziny.

Estetyka

Okna IGLO 5 to połączenie innowacyjności, funkcjonalności oraz energooszczędności z wyrafinowaną elegancką stylistyką. Mogą być prostokątne, trójkątne, okrągłe, w kształcie trapezu, łukowe a zatem ograniczone niemal wyłącznie wymaganiami Klienta. Śnieżnobiały profil oraz bogata gama kolorów stwarza szerokie możliwości aranżacji.

Bezpieczeństwo

Wysokiej jakości profile okienne wyposażone w specjalne zbrojenia stalowe w skrzydłach i ościeżnicach podwyższają stabilność i statyczność okna, co w połączeniu z nowoczesnymi okuciami MACO z zaczepami antywyważeniowymi zapewnia doskonałą ochronę przed włamaniem. Dodatkowo okna posiadają podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie z blokadą błędnego położenia klamki oraz mechanizm mikrowentylacji w rozwórce.

Wytrzymałość

Duża komora wzmocnienia ramy i skrzydła jest gwarancją trwałości oraz wytrzymałości stolarki. Dodatkowym atutem jest stabilność koloru, dzięki czemu okna nie blakną, zachowując swoje pierwotne właściwości na lata w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Energooszczędność

Optymalna budowa profili oraz pakiet szybowy o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,6 W/(m2K) jest gwarancją oszczędności energii cieplnej, optymalnej temperatury w pomieszczeniu i wysokiej przepuszczalności światła. Wysokiej jakości materiały konstrukcyjne oraz uszczelki EPDM, wpływające na szczelność okna, stanowią zabezpieczenie przed przepuszczaniem podmuchów wiatru i zwiększają szczelność na wodę opadową.

Funkcjonalność

Systemy inteligentnego sterowania stolarką, które wpływają na świetną funkcjonalność i komfort użytkowania stolarki. Sterowanie oknami może odbywać się za pomocą pilota, smartfona czy tabletu, co pozwala na pełną kontrolę oraz decyduje o wysokiej jakości systemu i jego kompatybilności.

Profil

5-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A, o głębokości zabudowy 70 mm.

Szyby

  • Grubość szklenia do 40 mm.
  • W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674.
  • Możliwość zastosowania pakietów o współczynniku Ug = 0,6 W/(m2K).
  • Możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych.

Okucia

MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte we wrębie okuciowym; rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2 oraz RC 2N, okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła, mikrowentylacja w rozwórce. 

Dane techniczne

Profil

5-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A, o głębokości zabudowy 70 mm.

Szyby

Grubość szklenia do 40 mm. W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674. Możliwość zastosowania pakietów o współczynniku Ug = 0,6 W/(m2K). Możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych.

Okucia

MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi, w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte we wrębie okuciowym; rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2 oraz RC 2N, okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła, mikrowentylacja w rozwórce.

Uszczelki

Okno wyposażone w system podwójnego uszczelnienia: zewnętrzne, wewnętrzne z EPDM dostępne w kolorach: czarnym, szarym. W standardzie uszczelka wypełniająca dolny rowek okuciowy.

Kolorystyka

System dostępny w kolorach folii Renolit, na rdzeniu białym i brązowym.

Przenikalność cieplna

Uw=0,94 W(m2K).

Dźwiękoszczelność

Rw = 34-44 dB w zależności od zastosowanych pakietów szybowych.